Jak dojechać?

Kontakt

ul. Domańskiego 36
45-831 Opole

77 474 48 82
+48 503 329 330

Pon – Pt: 9:00 – 17:00
Sob: 8:00 – 12:00

Kardiologia zwierząt

Choroby serca spotykane są zarówno u ludzi jak i u zwierząt. Na początku lekarz prowadzi wywiad związany niepokojącymi objawami, następnie pupil jest osłuchiwany i rozpoczyna się badanie. W skomplikowanych przypadkach konsultacji kardiologicznych udziela w naszym gabinecie Pani dr Anna Olejniczak-Pytel, właścicielka Gabinetu Kardiologicznego Vetkardio w Zabrzu.

Choroby serca są zmorą dzisiejszych czasów. Nieodpowiednia dieta, zbyt mało ruchu i za duży poziom stresu przyczyniają się do powstawiania schorzeń układu krwionośnego również u zwierząt. W przypadku dolegliwości i zaburzeń pracy serca z pomocą przychodzi weterynarz kardiolog, który przeprowadzi profesjonalne oraz skuteczne leczenie Państwa czworonożnego przyjaciela.

Kiedy należy badać serce pupila?

W przypadku pojawienia się nietypowych objawów takich jak nietolerancja wysiłkowa, niechęć do wysiłku czy zbyt długiego odpoczynku możemy stwierdzić, że warto zbadać naszego pupila pod względem kardiologicznym. Elementy takie jak omdlenia, zasłabnięcia, nadmierne sapanie i dyszenie to objawy, które należy sprawdzać niezwłocznie.

  • Badania elektrokardiologiczne (EKG)
  • Badania radiologiczne klatki piersiowej
  • Badania ultrasonograficzne i echo serca
  • Pomiar ciśnienia krwi
  • Monitoring - pulsoksymetria, kapnografia, zapisy EKG