Jak dojechać?

Kontakt

ul. Domańskiego 36
45-831 Opole

77 474 48 82
+48 503 329 330

Pon – Pt: 9:00 – 17:00
Sob: 8:00 – 12:00

Profilaktyka zdrowia zwierząt

Jednym z głównych elementów profilaktyki zwierząt domowych jest szczepienie. Szczepienie zwierząt, stosuje się, aby zapobiec rozwojowi poważnej choroby lub złagodzić jej objawy i powikłania, gdy wystąpi.

Kolejnym ważnym elementem profilaktycznym jest odrobaczanie oraz odpchlanie. Jest to ważne nie tylko dla samego zwierzęcia, ale również dla pozostałych domowników oraz dzieci. Pierwsze odrobaczanie można wykonać w wieku 2-4 tygodni, drugie około 4-6 tyg., trzecie w wieku około 10 tyg. życia zwierzęcia. Później odrobaczanie powtarzamy co 3-6 miesięcy.

Dobór karmy, chipowanie i paszporty

Prowadzimy doradztwo w zakresie doboru karmy dla Państwa pupili. Pomożemy dobierać je według odpowiednich wytycznych takich jak wiek, predyspozycji danego zwierzaka oraz aktualnego stanu zdrowia. Z pozoru łatwa sprawa nie jest wcale taka oczywista. Należy zwrócić uwagę na to, że kupujemy karmę dla zwierząt po to, aby były one zdrowe, silne i w doskonałej kondycji.

Zajmujemy się również tzw. chipowaniem zwierząt, co w praktyce zapobiega bezdomności zwierząt. Dzięki chipowi można w łatwy sposób ustalić właściciela psa, kota lub innego zwierzęcia. Sam zabieg nie jest bolesny dla zwierzaka, podobnie jak szczepienie.

Wystawiamy paszporty, które pozwolą bez żadnych problemów wyjechać ze swoim pupilem za granicę. Warunkiem wystawienia paszportu jest wcześniejsze chipowanie zwierzaka.

  • Szczepienia profilaktyczne
  • Odrobaczanie
  • Odpchlanie
  • Doradztwo w doborze karmy
  • Chipowanie zwierząt
  • Wystawianie paszportów